راهنمایی برای استفاده بهتر از نرم افزار شاگرد زرنگ

 – حتما تنظیمات فارسی سازی ویندوز را انجام دهید تا عناوین و ارقام نرم افزار بطور صحیح نمایش داده شوند. برای همین منظور وارد درایو CD-RAM شده و به این آدرس DocumentInstall_Farsi_Language  بروید و پوشه مربوط به ویندوز خود را باز کنید.

– حتما تاریخ میلادی رایانه خود را به روز کنید زیرا نرم افزار برای عملیات مختلف از تبدیل تاریخ میلادی رایانه به تاریخ شمسی استفاده می کند.

– اطلاعاتی برای تمرین و آشنایی شما با نحوه کار با نرم افزار بطور پیش فرض در آن ثبت شده است که برای حذف تمامی آنها و وارد کردن اطلاعات مورد نظرتان کافی است از منوی ” درس و فصل ” و  قسمت” اطلاعات درس ها” , تمامی درس ها را یک به یک حذف کنید .

  – با حذف یک درس یا یک فصل تمامی اطلاعات ثبت شده مرتبط با آن در بخش ها “دروس خوانده شده” و ” برنامه ریزی آینده ” حذف می شود و در نتایج گزارش ها تاثیری نخواهند شد پس نسبت به حذف یک درس یا یک فصل بسیار دقت داشته باشید و بهتر است قبل از حذف یک درس یا یک فصل برای اطلاعاتتان ابتدا فایل پشتیبان ایجاد کنید و سپس فصل یا درس مورد نظرتان را حذف کنید

– بهتر است نام درسها و کتابها را مختصر و کوتاه انتخاب کنید.

 مثلا ننویسید ادبیات فارسی سوم دبیرستان و بجای آن بنویسید ادبیات ۳ .

– برای نوشتن نام فصل ها هم بهتر است همان فصل هایی که در فهرست کتاب ها نوشته شده است را انتخاب کنید یا نامی مختصر و کوتاه تر .

– منظور از مطالعه بصورت درس خواندن همان مطالعه بصورت تشریحی و حل تمرین می باشد.

– درصد تستهای زده شده را نمی توانید صفر وارد کنید و اگر حالتی پیش آمد که درصد تستهای زده شده , صفر شد ( که احتمالش خیلی کم است ) آنگاه می توانید عدد ۱ را بعنوان درصد تست زده شده وارد کنید.همچنین درصد تستهای زده شده باید عدد صحیح و بدون اعشار باشند.

– نمایش مجموع زمان های درس خواندن , تست زدن و کل مطالعه فقط برحسب ساعت بوده و دقیقه های بدست آمده هنگام نمایش حذف می شوند.

 – برای جلوگیری از بروز خطا در هنگام بازگردانی فایل پشتیبان بهتر است نام فایل پشتیبان را تغییر ندهید مثلا اگر نام فایل پشتیبانی که ایجاد کرده اید shagerdZerang-1390_8_26_12_56_953.accdb

 می باشد,  برای تغییر نام حتما باید نام shagerdZerang در ابتدای آن باشد و شما فقط مجاز به تغییر سایر حروف و اعداد (-۱۳۹۰_۸_۲۶_۱۲_۵۶_۹۵۳) هستید و هیچگاه نام فایل پشتیبان ایجاد شده را به

.accdb shagerdZerang تغییر نام ندهید زیرا با نام بانک اطلاعاتی جاری تداخل پیدا می کند و باعث از دست رفتن اطلاعات شما می شود.

– در هنگام گزارش گیری اگر محدوده زمانی را گزینه روزهای یک ماه از سال یا ماه های یک سال انتخاب می کنید بهتر است برای بالابردن سرعت گزارشگیری درس ها و یا فصل های کمتری را انتخاب کنید .

– شما فقط می توانید اطلاعات دروس خوانده شده را وارد کنید چرا که تمامی گزارش ها از اطلاعات ثبت شده در قسمت ” دروس خوانده شده”  بدست می آیند و هیچ الزامی در ثبت اطلاعات در قسمت ” برنامه ریزی آینده ” وجود ندارد .

– برای بازگردانی فایل پشتیبان بهتر است هنگام باز شدن برنامه و قبل انجام هر کاری , عملیات بازگردانی را انجام دهید زیرا ممکن است بعد از انجام چند عملیات نتوانید , بازگردانی بانک اطلاعاتی را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *