آزمون‌ها ابزاری برای موفقیت

آزمون‌ها ابزاری برای موفقیت

آزمون‌ها فقط به عنوان ابزاری برای دست‌یابی به نقاط قوت و شناختن نقاط ضعف شما داوطلبان است. در نگاه اول بدون در نظر گرفتن به تراز به‌دست‌آمده از این آزمون‌ها باید با توجه به عملکرد خود در پاسخ‌گویی به سؤالات مباحث هر آزمون، عیار علمی خود را درس به درس سنجیده و به اشراف و یادگیری خود نسبت به مطالب پی ببرید. همراه همیشگی آزمون‌ها برنامه‌ی راهبردی است که در آن منابع آزمون به صورت مبحثی آورده شده و می‌توانید به راحتی عملکرد خود را جزء به جزء نسبت به مطالب کتاب‌های درسی خود بسنجید.

اولین کاربرد آزمون‌ها پی بردن به عملکردتان نسبت به هر مطلب درسی و در ادامه مقایسه‌ی خود با سایر داوطلبان است.

تمرکز خود را صرفاً روی تراز قرار ندهید؛ زیرا در بعضی مواقع موجب از بین بردن انگیزه و بی‌میلی شما نسبت به درس خواندن می‌شود. سعی کنید به جای فکر کردن به تراز، ابتدا با توجه به درصد خود برای هر درس مباحثی را که فراگرفته‌اید از مباحثی که در آن عملکرد ضعیفی داشته‌اید تفکیک کرده و با توجه به سطح یادگیری خود آن‌ها را در برنامه‌ی مطالعاتی خود قرار دهید. به طور مثال اگر برای درس ریاضی در یک آزمون مبحث احتمال آمده باشد و شما به ۶۰ درصد سؤالات پاسخ داده باشید و در آزمون بعدی مبحث توابع برای درس ریاضی در نظر گرفته شده باشد و عملکرد شما ۳۰ درصد باشد باید با توجه به نمره‌های به‌دست‌آمده مطالعه‌ی مجدد مبحث توابع را در اولویت قرار دهید و سپس به مرور مجدد مبحث احتمال بپردازید. با این کار به جای این‌که صرفاً با تکیه بر یک درس دشوار و کسب نمره‌ی بالا در آن برای رسیدن به تراز بالا، سعی در تقویت تمام درس‌ها از طریق تثبیت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف خود می‌کنید و با این روش در آزمون‌ها نمره‌ی تراز مناسبی را کسب می‌کنید.

آزمون‌ها مانند فیلتری عمل می‌کنند که خلوص مطالعه‌ی شما را برای یک آزمون مشخص می‌کنند. هر چه تعداد درس‌هایی که در آن موفق‌تر هستید بیش‌تر باشد نمره‌ی تراز شما نیز پایدارتر و مناسب‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *