چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟

چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟

در این مطلب تمرینات مفیدی برای تغییر دیدگاه مغزی به شما ارایه داده ایم که باعث می شود تا مثبت تر بیندیشید و از همه اعمال و افکار خود آگاه باشید، بتوانید تمرکز بیشتر داشته باشید، انعطاف پذیری و کنترل واکنش های خود را بهبود ببخشید.

تغییر ذهن، تغییر زندگی: شخصیت، الگوهای فکری و واکنش های احساسی ما همه در مغز ما شکل می گیرند. اما انسان قادر است “مغز” و ذهن خود را تغییر دهد. در این مطلب تمرینات مفیدی برای تغییر دیدگاه مغزی به شما ارایه داده ایم که باعث می شود تا مثبت تر بیندیشید و از همه اعمال و افکار خود آگاه باشید، بتوانید تمرکز بیشتر داشته باشید، نشانه های اجتماعی را بهتر درک کنید و “انعطاف پذیری” و کنترل واکنش های خود را بهبود ببخشید.

سپاسگزار باشید:  انسان ها با نشان دادن مراتب تشکر و سپاسگزاری خود به دیگران می توانند به محیط اطراف و انسان های دیگر احساس مثبت و خوبی داشته باشند. برای این منظور، در چشمان مخاطب خود نگاه کنید و به او بگویید: «متشکرم». سپس همه رویدادهای و کارهای مثبت خود را در دفتری به طور روزانه یادداشت کنید.
از دیگران تعریف کنید: با یافتن و کشف کردن موقعیت های مختلف برای “تحسین” و تعریف کردن دیگران به مغز خود یاد می دهید تا خوبی های دیگران را ببینید و این در زندگی فردی شما نیز تاثیر شگرفی دارد و همین “انرژی مثبت” به “ذهن” و “قلب” شما نیز وارد می شود.
روزانه ۱۰ دقیقه تمرکز کنید: اگر دوست دارید قدرت تمرکز و دقت خود را افزایش دید، هر روز ۱۰ دقیقه در اتاقی ساکت روی زمین بنشینید، چشمان خود را باز نگه دارید و روی سوژه خاصی همچون لامپ روبه رو یا تابلوی نقاشی تمرکز کنید. سعی کنید همه “حواس و تمرکز” شما روی همان سوژه واحد باشد و با چشم نیز آن را نگاه کنید. اگر ذهنتان به هر دلیلی از موضوع پرت شد، دوباره با نگاه عمیق به سوژه حواس خود را به آن برگردانید. این تمرین را هر روز ۱۰ دقیقه روی سوژه های مختلف انجام دهید.
“محرک های احساسی” را شناسایی کنید: اگر دوست ندارید بر اساس “هیجانات و احساسات خود” واکنش نشان بدهید و تمایل دارید همیشه متعادل و منطقی برخورد کنید، باید برای خود فهرستی از رویدادهای خاص را یاداشت کنید که باعث “تحریک احساسات” شما شده اند. سپس چند نفس عمیق بکشید و در حالی که آرام هستید، حدود ۱۵ دقیقه زمان بگذارید و به واکنش های خود در رابطه با آن موضوع فکر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *