آخرین خبرها

زبان بدن

زبان بدن

گفتار بی صدا از اهمیت خاصی برخوردار است و شانس موفقیت یا شکست انسان را در برخوردهای اجتماعی ، شخصی  شغلی شدیدا تحت تاثیر قرار می دهد .

تحقیقات نشان می دهند که در هر مکالمه فقط ۷ درصد از مفاهیم در قالب کلمات شفاهی بیان می شوند. عمده اطلاعات از طریق ترکیب پیچیده از وضع ظاهری وضع اندامی حرکت اندامی نگاه و حالات چهره انتقال می یابند . از آن گذشته اکثر اثراتی که اینها ایجاد می کنند پایین تر از سطح آگاهی ما عمل می کنند آنها احوال نگرش حالت چهره و انگیزش ما را تحت تاثیر قرار می دهند . بدون این که خود ما از حقیقت موضوع آگاهی داشته باشیم .

این موضوع افرادی را که توانایی استفاده از آن را دارند مجهز به یک ابزار بالقوه می کنند به طوری که آنان برای رسیدن به اهداف خود می توانند دیگران را در جهت خاصی هدایت کنند.

انسان در دنیای تندپای امروز که در آن نیازمند رقابت و سرعت بیشتری است برای رسیدن به موفقیت های شغلی و اجتماعی می تواند از گفتار بی صدا به عنوان یک ابزار بسیار خوب استفاده کند.او می تواند با کسب مهارت در گفتار بی صدا علائم دریافتی خود را دقیقا مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و علائمی را که به دیگران منتقل می کند کنترل کند . توانایی شما در درک صحیح گفتار بی صدای بدن دیگران کمک می کند تا در موقعیت هایی که نمی دانید  چه کار باید بکنید ،  از دوراهی نجات پیدا کنید . بدانید که آیا باید فشار روانی ، اضطراب ، فریب کاری  و دودلی خود را پنهان کنید یا با طرف مقابل آشکارا به خصومت بپردازید.

صدها کتاب و هزاران مقاله علمی در زمینه زبان بدن به رشته تحریر در آمده است . متخصصین به این زبان ، زبان غیر لفظی می گویند. بعضی از این مطالب خیلی تخصصی بعضی بسیار ساده بعضی اغوا کننده کننده و بعضی دیگر بسیار آموزنده اند . حجم مطالب نوشته شده آن قدر زیاد است که با کمی حوصله هر مطلبی را که در مورد گفتار بی صدا نیاز داشته باشید می توانید از درون آن دریابید چیزی که در این میان از اهمیت خاصی برخوردار است و کمتر به آن توجه شده است چگونگی استفاده کردن از آن زبان است .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*