آخرین خبرها

راه‌حل مشكل من چيست؟ (1)

راه‌حل مشكل من چيست؟ (1)

اگر دوست داريد به همتايان خود كمك كنيد، اگر روش‌هاي موفقي داريد كه با اجراي آن‌ها به نتيجه رسيده‌ايد، اگر مي‌خواهيد از تجربه‌هاي موفقتان صحبت كنيد، با ما همراه شويد تا با همفكري و مشورت با همديگر راه‌حل‌هاي مناسبي براي رفع مشكلاتمان پيدا كنيم. ما اعضاي خانواده‌‌ي بزرگ كانون هستيم و دوست داريم همه با هم به سمت پيشرفت و موفقيت حركت كنيم، البته با به‌كارگيري روش‌هاي صحيح و با كم‌ترين خطا و اشتباه.

تصميم داریم هر بار يكي از سؤالات متداول دانش‌‌آموزان را مطرح ‌كنيم و با کمک هم و با ارائه‌ي راه‌‌حل‌هاي مناسب، به دوستانمان كمك كنيم.

راه‌حل مشكل من چيست؟

گروه زیادی از دانش‌آموزان می‌‌پرسند: با وجود اين‌كه يك ماه از سال تحصيلي گذشته است، هنوز برنامه‌ريزي مشخصي براي حل تمرين تشريحي و تست براي همه‌ي درس‌ها نداریم. با چه برنامه‌اي مي‌توانیم برای مباحثی که می‌خوانیم، هم تمرین تشریحی حل کنیم و هم تست؟

به آن‌ها پیشنهاد می‌کنم بعد از این‌که کتاب درسی را کامل مطالعه کردید و تمرینات آن را حل کردید، اولویت را با حل تمرینات تشریحی قرار دهید.

اگر روزانه 3 درس را مطالعه کنید و بعد از مطالعه‌ی هر درس (عمومی و اختصاصی)، حداقل 2 تمرین تشریحی حل کنید، روزانه می‌توانید 6 تمرین حل کنید؛ یعنی هفته‌ای 42 تمرین و در دو هفته 84 تمرین تشریحی برای همه‌ی درس‌ها و مباحثی که می‌خوانید حل می‌کنید.

اگر مبحث را خوب یاد گرفته‌اید، تمرینات دشوارتر را حل کنید، اگر ناقص یاد گرفته‌اید، تمرینات ساده‌تر را حل کنید و اگر تا حدودی مطلب را آموخته‌اید، تمرینات پرتکرار حل کنید.

حل حدود 80 تمرین تشریحی در دو هفته مساوی است با تثبیت مطالب در ذهن و یادگیری کامل آن‌ها.

اگر روزانه 3 درس را مطالعه کنید و بعد از مطالعه‌ی درس‌ها و حل تمرینات تشریحی، حداقل 10 تست برای آن‌ها حل کنید، روزانه می‌توانید 30 تست حل کنید؛ یعنی هفته‌ای 210 تست و در دو هفته 420 تست برای همه‌ی درس‌ها و مباحثی که می‌خوانید تست کار می‌کنید. اولویت در حل تست را با تست‌های کنکور سراسری قرار دهید.

حل حدود 400 تست در دو هفته مساوی است با تسلط بر مباحث و افزایش مهارت تست‌زنی.

حل 80 تمرین تشریحی + حل 400 تست در فاصله‌ی دو آزمون = پیشرفت در آزمون

با اجرای این روش می‌توانید به صورت متعادل برای همه‌ی درس‌ها و مباحث، تمرین تشریحی و تست حل کنید.

شما چه روشی را برای این دانش‌آموزان ارائه می‌کنید؟

اگر تجربه‌ی موفقی در این زمینه دارید، از آن‌ها سخن بگویید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*