دل‌نوشته‌های یک پشت کنکوری

دل‌نوشته‌های یک پشت کنکوری

لحظه‌هایی در زندگی وجود دارند که شاید دوست نداشته باشیم زیاد درباره‌ی آن‌ها صحبت کنیم، ولی من می‌خواهم از یک روز سخت برای شما حرف بزنم و آن لحظه، روزی نیست جز روز اعلام نتایج کنکور.

آن روز، از صبح آرام و قرار نداشتم. مدام به عقربه‌های ساعت نگاه می‌کردم. به نظرم می‌آمد کندتر از روزهای دیگر حرکت می‌کنند؛ ولی این عقربه‌ها نبودند که کند حرکت می‌کردند، بلکه ذهنیت من بود که دوست داشت زمان به کندی سپری شود.

بالاخره نتایج اعلام شد و من در رشته‌ی دلخواهم قبول نشدم. با دیدن نتیجه‌ی کنکور ناراحت شدم و تا شب، مدام به این موضوع فکر می‌کردم که من امسال نتوانستم وارد دانشگاه شوم. قبل از این‌که بخوابم با خودم گفتم ای کاش همه‌ی این‌ها یک خواب بود و فردا یک روز خوب و امیدوارکننده را شروع می‌کردم!

صبح که از خواب بیدار شدم، به نظرم آمد که نور آفتاب درخشان‌تر و گرم‌تر از روزهای قبل است. من خیلی سرحال‌تر و خوشحال‌تر از روزهای دیگر بودم. چه اتفاقی برای من افتاده بود؟ طبیعتاً باید ناراحت می‌بودم ولی حالا چرا خوشحالم؟ بعد از کمی فکر کردن درباره‌ی این موضوع دریافتم که خدا دیشب حرف‌های مرا شنیده و انرژی یک شروع خوب و سرآغازی نو را به من داده است. آری! من متحول شده بودم، دیگر از آن آدم ناامید دیروز خبری نبود، امروز خیلی باانگیزه و مصمم بودم و به فردایی بهتر و آینده‌ای روشن‌تر می‌اندیشیدم.

از همان روز تغییر را شروع کردم. قبل از هر چیز اتاق مطالعه‌ام را مرتب کردم. کتاب‌ها و منابع درسی‌ام را دسته‌بندی و منظم کردم. تصمیم گرفتم اهدافم را تقسیم‌بندی کنم و برای دست‌یابی به هر کدام از آن‌ها برنامه داشته باشم. مسیر مشخص و واحدی را برای حرکت یک ساله‌ام انتخاب کنم و بابرنامه‌تر تلاش کنم. تصمیم گرفتم امسال همه چیز را رنگی ببینم، نه سیاه و سفید. برنامه‌ی راهبردی، دفتر برنامه‌ریزی و کارنامه‌های آزمون‌ها را رنگ‌آمیزی کنم و از رنگ‌های آبی و نقاط قوتم انرژی بگیرم و برای از بین بردن رنگ‌های زرد و قرمز و نقاط ضعفم تلاش کنم.

تصمیم دیگری هم گرفتم که هر روز را با یک جمله‌ی مثبت شروع کنم و تا کنکور، به تعداد روزهایی که درس می‌خوانم، جمله‌ی مثبت در دفترم بنویسم.

پس شروع کردم و در اولین صفحه‌ی دفترم نوشتم:

“با نام خدای مهربانی شروع می‌کنم که به من امید داد؛ امید آغازی دوباره و تلاشی دوچندان برای موفق شدن و کامیابی و رسیدن به هدفم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *