خواندن و نوشتن به حفظ حافظه کمک می کند

خواندن و نوشتن به حفظ حافظه کمک می کند

به گزارش یونایتدپرس، روبرت ویلسون از مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو گفت: محققان در این مطالعه ۲۹۴ نفر را به مدت ۶ سال مورد آزمایش قرار دادند و حافظه آنها را اندازه گیری کردند.
این افراد در متوسط سنی ۸۹ سالگی درگذشتند.آنها در زمان حیات پرسشنامه هایی را با هدف بررسی میزان توجه آنها به کتاب خواندن ، نوشتن و شرکت در فعالیت های مختلف در دوران کودکی، نوجوانی، میانسالی و سالخوردگی پر کردند.محققان مغز این افراد را پس از مرگ نیز از طریق کالبد شکافی برای کشف علایم فیزیکی مانند ضایعات، پلاک های مغز و غیره مورد بررسی قرار دادند.
آنان متوجه شدند، نرخ کاهش حافظه در افرادی که در سنین جوانی و سالخوردگی فعالیت هایی مانند خواندن و نوشتن داشته اند ،آهسته تر از دیگر افراد است .
نتایج این مطالعه که در مجله اینترنتی Neurology منتشر شده است، نشان داد که نرخ زوال عقل در افرادی که در سالخوردگی مرتب فعالیت های ذهنی انجام می دهند ۳۲ درصد کمتر از افرادی است که فعالیت ذهنی متوسط داشتند.
همچنین افرادی که فعالیت ذهنی کمی داشتند نرخ زوال عقل در آنها ۴۸ درصد سریعتر از افرادی بود که فعالیت ذهنی متوسطی داشتند.
نتایج حاصل از این مطالعه تاکیدی است بر این موضوع که نباید اثرات فعالیت های روزانه مانند کتاب خواندن و نوشتن کودکان، بزرگسالان و سالخوردگان را نادیده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *