تاثیر هوش هیجانی در روابط اجتماعی

تاثیر هوش هیجانی در روابط اجتماعی

یک استاد روانشناس گفت: هوش هیجانی یک تفاوت عمده بیان شخصیت های مخلتف است و شیوه برخورد فرد با مسائل زندگی را نشان میدهد.

معصومه حاتمی گفت: افرادی که هوش عاطفی و هیجانی بالایی دارند شاداب تر هستند و ارتباط بهتری با اطرافیان دارند وقدرت سازش بیشتری با مشکلات عاطفی دارند و به نوعی در بعضی مسائل سنگدل هستند. این دسته از افراد در روابط اجتماعی خود بسیار موفق اند و می‌توانند به راحتی آن را حفظ کرده و تحکیم بخشند و در روابط خود بسیار راحت هستند. 

این استاد روانشناس در ادامه افزود: کسانیکه هوش هیجانی پایین تری دارند در روابط خود خشک و سرد ارزیابی می شوند و به نوعی خجالتی هستند با ضریب هوش علمی آنها بسیار بالاست ولی این افراد اغلب در مراحل اولیه کارشان با شکست روبرو می شوند.

وی در پایان با اشاره به اینکه هوش هیجانی کاربرد زیادی برای رضایت بخش کردن افراد دارد تصریح کرد: اگر چه افرادی که ضریب هوشی آنها پایین است ضریب هوش علمی بالایی دارند اما به دلیل ناتوانی در برقراری روابط اجتماعی در معرض خطر و آسیب بیشتری قرار دارند پس باید به دنبال تقویت هوش هیجانی و روابط اجتماعی خود باشیم تا آسیب پذیری شخصیتی خود را کاهش دهیم.

هوش هیجانی بر خلاف هوش علمی اکتسابی و قابل تقویت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *