اعتماد به نفس پایین مانع حضور نوجوانان در جمع می شود

اعتماد به نفس پایین مانع حضور نوجوانان در جمع می شود

یک استاد روانشناسی گفت:نوع برداشتی که فرد از خود دارد در اعتماد به نفس جوانان تاثیر فراوان دارد.

ایمانی  گفت: مشکلی که مانع حضور نوجوانان در جمع  می  شود مشکل کمی اعتماد به نفس است و اعتماد به نفس مولفه های گوناگون دارد که برآورده نشدن آنها موجب کاهش اعتماد به نفس می شود که اولین آنها تصور از زیبایی به نحو نامطلوب و نازیباست، اگر تصوری که افراد از زیبایی خود دارند منفی باشد کم تر حاضر می شود در جمع و مجالس شرکت کند.

وی در ادامه افزود: نوجوانی که از عزت نفس پایینی برخودارند کم تر مایل به حضور در مجامع خانوادگی  هستند باید در فرایند تربیت در دوره های کودکی و نوجوانی به گونه ای عملکرد که احترام فرزندان و اطرافیان حفظ شود و دچار کمی عزت نفس نشوند.

این استاد روانشناسی با اشاره ه تاثیر برداشت افراد از بدن و رفتار خود  در عزت نفس و حضور نوجوانان در جمع موثر است تصریح کرد: اگر برداشتی که  فرد از خود دارد بالا نباشد و خود  از سطح پایین ببیند، قطعا علاقه های به حضور  در فعالیت های جمعی و مجالس و میهمانی ها نخواهد داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تلاش برای این اوایل کودکی، بچه ها تحقیر نشوند یا کار آمدی آنها زیر سوال نرود امری لازم است، لذا کسانی که تصور بهتری از خود دارند عزت نفس بالا و بهتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *